KSIĄŻKA BUBA I JEGO ŚWIAT

bubagada_ksiazka_1

„Buba poznaje świat” to książka dla maluszków (od urodzenia do ok. czwartego roku życia), która ma wspomagać rozwój ich mowy i komunikacji. Wspólne czytanie z dzieckiem tworzy okazję do wymiany prostych zdań, wyrażeń dźwiękonaśladowczych i staje się najlepszą edukacyjną i interaktywną zabawką w rękach Dziecka i Rodzica. Książka jest stworzona tak, byście razem z dziećmi poznawali świat Buby – pokazywali, nazywali, naśladowali.

Doskonale sprawdzi się również jako pomoc w terapii opóźnionego rozwoju mowy czy autyzmu.

KIM JEST AUTORKA?

Mama 2,5 rocznego Kubusia, żona i blogerka, a co najważniejsze logopeda i językoznawca z wykształcenia. Zawsze marzyła, by napisać książkę dla dzieci i właśnie to marzenie spełniła.

O KSIĄŻCE

Książka ma format: 20 cm x 23 cm 
Oprawa: twarda

Ilość stron: 21 stron

Przedział wiekowy: 1-4 lat


Do każdej książki dołączamy notes na „Pierwszy słownik Twojego Dziecka”. Będzie można w nim zapisywać słowa, jakimi posługuje się nasz maluch, śmieszne wyrazy, których używa, pierwsze zdania, a także zabawne wypowiedzi.

 

Dołączona jest też tabela, w której podkreślamy, co istotnego dla mowy i komunikacji dzieje się w rozwoju roczniaka, dwulatka i trzylatka. Podpowiadamy, jakie sygnały powinny zwrócić uwagę Rodzica, a także, jak w codziennych aktywnościach wspierać rozwój mowy dziecka

JAK WYGLĄDA KSIĄŻKA W ŚRODKU

OPINIE O KSIĄŻCE

W obecnej rzeczywistości Dziecko zasypywane jest nadmierną ilością bodźców wizualnych, wielokrotnie nieadekwatnie dla Jego rozwoju, a Ono, w otaczającym go dzisiejszym świecie, potrzebuje prostych, jednoznacznych bodźców, rozwijających jego potencjał, potrzebuje mądrego poprowadzenia w świat rozumienia, świat słowa. Tę rolę pełni Dorosły - do niego skierowane są słowa we wstępie książeczki. Bo kiedy Rodzic towarzyszy swojemu dziecku, świat staje się oswojony i przyjazny.

Propozycja Ani Zając „Buba i jego świat” jest prostą, nieprzerysowaną okazją do wprowadzania dziecka w przygodę wypowiadania pierwszych wyrażeń dźwiękonaśladowczych,  pierwszych słów,

 pierwszych pytań. Bohaterem jest mały Buba, któremu Dziecko towarzyszy w domu, u Babci, na spacerze. Pozycja ma rzetelne źródło we współczesnej wiedzy logopedycznej i psychologicznej, dotyczącej stymulowania rozwoju mowy czynnej i rozumienia, daje szansę Dziecku na aktywną zabawę i interakcję.

dr n. o zdrowiu Mira Rządzka
Neurologopeda

ZAMÓW KSIĄŻKĘ

Książkę kupisz tylko na mojej stronie.

Książka nie będzie dostępna w księgarniach.

Cena: 34,99 zł 

 


Close